Zlatá medaile v soutěži Mundus Vini pro Prosecco Sior Sandro extry dry DOC z benátského vinařství V8+! Že je tohle prosecco super, potvrdila odborná juré už loni, neuškodilo mu ani přejmenování lahve, i letos chutnalo porotě ze všech prosecc nejvíc.

V jarním testování vín prestižní soutěže Mundus Vini získalo zlatou medaili v kategorii prosecco, stejně jako v tom podzimním loňského roku. Tehdy ještě jako Sior Bepi.

V proseccu Sior Sandro ucítíte květinovou vůní s podtóny jablek a hrušek. Chuť je svěží, aromatická, s příjemnou ovocitostí a dobrou minerální strukturou, spíše lehčího těla, při dochuti náznak chlebové kůrky. Nejlepší je při teplotě: 6 – 8°C. K dispozici v našich prodejnách na Bělohorské, Pankráci i na Floře.

Vinařství V8+ se nachází v oblasti Veneto a zaměřuje se zejména na produkci pro tento region charakteristických prosecc. Je součástí vinařského domu Tenute di Genagricola.

Soutěž Mundus Vini, která je v Německu pořádána již od roku 2001, patří mezi nejprestižnější soutěže vín v Evropě a dlouhodobě si udržuje vysokou kvalitu a velké množství účastníků. Hodnocení vín probíhá dvakrát ročně, v podobě jarního a letního testování. Jarního testování 2016 se zúčastnila vinařství z 36 zemí z celého světa a bylo hodnoceno více než 5 tisíc vzorků.

Gratulujeme a připíjíme na zdraví!

Pokud ujíždíte na bublinkách stejně jako my, možná vám udělá radost podívat se sem.

Prosecco extra dry Sior Sandro 0,75 l V8_3000x3000