O tom, že se naši zaměstnanci rádi vzdělávají a prohlubují své znalosti, nemůže být ani pochyb. Dne 4. 4. 2024 se skupinka zaměstnanců z obchodů Moje Kredenc vydala prozkoumat tajemství našich dodavatelů Natu, a pivovaru Libertas.
Svou vzdělávací cestu naši drazí kolegové započali v Natu, odkud máme na našich obchodech lyo ovoce, granoly, nebo oříškové směsi. Věděli jste například, že Natu používá suroviny jen od lokálních dodavatelů různých zemí? Nebo že veškerý koncept a nápad společnosti Natu vznikl v prádelně? My už ano! Celá naše prohlídka začala právě v současné výrobně, která je komponována do míst bývalé prvorepublikové truhlárny. Exkurze byla zahájena u výroby ořechových másel, kdy zrovna v okamžiku návštěvy probíhala výroba pistáciového a arašídového krému. Arašídový krém je vůbec ten nejjemnější z výroby, a je možné vytvořit až 270 sklenic za 24 hodin. Další zajímavostí může být také, že pro ořechová másla volí výrobce velmi šetrný způsob zpracování, a tudíž výroba může trvat u některých druhů i 3 dny. Závěrem celé exkurze byla ochutnávka všech produktových řad firmy Natu, a následné povídání o výrobě, zpracování, a blahodárných účinků buď pro náš organismus, nebo pro naše chuťové buňky.

Po firmě Natu přišel na řadu minipivovar Libertas založený v roce 2019, kde jsme prohlídku zahájili jak jinak, než pivem. I zde padlo několik velice zajímavých informací. Například, že vybraná piva odpočívají v sudech po různých destilátech, jako je whiskey, nebo kvalitní rum. Takto se pivo uchovává z několika důvodů. Jednak má pivo zajímavou a originální chuť po dané lihovině, a jednak je tento způsob skvělá ochrana našeho národního bohatství. Pivo v těchto sudech může vydržet až 2 roky. Další zajímavostí je i distribuce piva, které putuje jen 50 kilometrů od místa výroby. Výjimku tvoří samozřejmě druhé největší město Brno. Zeptali jsme se akcionářů, proč zrovna název Libertas. Je to z důvodu dodržování a respektování základní životní hodnoty. Svobody, neboli v latině Libertas. Kolegové na této cestě za poznáním ochutnali mnoho speciálních piv. Od klasické spodně kvašené 11, až po tzv. Maracujového kyslouna. Důležité je také dodat, že výsledný produkt, který přirozeně dokončí svůj proces, se už jinak neupravuje. Můžeme si ho tudíž vychutnat s jeho přirozenou chutí. Tak ať bůh dá štěstí, a na zdraví!