Vína, která jsme dovezli z italského vinařství Piantaferro, jsou jednoduchá, lehounce pitelná a stoprocentně Vám nezkazí náladu ani páteční večeři.

 

Falanghina del Beneventanto IGT

Region: Kampánie
Odrůda: 85% Falanghina, Fiano, Greco

Kupáž vytvořená z typických odrůd regionu Kampánie. Vinice, odkud víno pochází, se nalézají v blízkosti Vesuvu, vína tak mají lehký nádech minerality a jsou příjemným jednoduchým lehkým pitím pro všední den. Zrání v nerezových tancích. Velmi dobrý poměr cena / kvalita.
Cena 179 Kč

Nero d´Avola Intrigo IGT

Region: Sicílie
Odrůda: Nero d´Avola

Nero d´Avola – tradiční autochtonní modrá odrůda Sicílie. Volný překladem znamená „Černé z Avoly (město na jihovýchodě Sicílie)“. Dává vysoce extraktivní vína s výrazným švestkovým a kořenitým aroma a dlouhou hutnou chutí. Zraje pouze v nerezových tancích. Velmi dobrý poměr cena / kvalita.
Cena 179 Kč

Primitivo Puglia IGT

Region: Apúlie (Puglie)
Odrůda: Primitivo


Typické pro Primitivo je odrůdové aroma červeného peckovitého ovoce, jahod a lékořice. Nenáročná, šťavnatá chuť s příjemnými tříslovinami, pevným tělem a dlouhým koncem. Vynikající jako BBQ víno ke krkovičce, k vepřovým žebírkům anebo i k pizze.
Tato tradiční modrá odrůda Puglie se zajímavou historií, nabývá dnes díky svému charakteru na oblibě. Odrůdu pravděpodobně přivezli v době kolonizace do Itálie řečtí osadníci z Chorvatska, kde je dodnes známa pod jménem Plavac Mali. Dobře známý americký Zinfandel je v podstatě ta samá odrůda introdukovaná do Ameriky na počátku 19. století buď z Chorvatska nebo Itálie a dnes zde patří mezi superhvězdy.
Typické pro Primitivo je odrůdové aroma červeného peckovitého ovoce, jahod a lékořice. Nenáročná, šťavnatá chuť s příjemnou tříslovinkou, pevným tělem a dlouhým koncem. Vynikající jako BBQ víno ke krkovičce, k vepřovým žebírkům anebo i k pizze.
Název Primitivo označuje rané zrání odrůdy na vinohradech (tj. podobně jako Tempranillo ve Španělsku), což je dobré vědět, nesete-li ho někomu jako dárek. Velmi dobrý poměr cena / kvalita.
Cena 179 Kč

Primitivo di Manduria DOC

Region: Apúlie (Puglie)
Odrůda: Primitivo

Narozdíl od předchozího Primitiva se toto víno vyrábí pouze z hroznů pocházejících z vinic z oblasti Mandurie (apelace DOC Primitivo di Mandurie) a vyznačuje se větší tělnatostí a lepší strukturou.
Velmi dobře pitelné, výborné k vepřovému masu či BBQ.
Cena 219 Kč

Syrah Terre Siciliane IGT

Region: Sicílie (v mapě 19)
Odrůda: Syrah

Syrah – původem jihofrancouzská odrůda pěstovaná v různých částech světa, která dává velká, bohatá a extraktivní vína s bohatou tříslovinou. Zrající pouze v nerezových tancích. Velmi dobrý poměr cena/ kvalita.
Cena 179 Kč

FalanghinuPrimitivo máme na Bělohorské v nápojovém lístku, takže je můžete  na místě ochutnat přímo na baru. Když Vám zachutnají,  nakupujte je rovnou po šesti. Je to s desetiprocentní slevou.