Hledáte-li originální dárek (nejen vánoční), můžete svým blízkým a přátelům objednat Porto Vintage vyrobené ve stejném roce, jako se narodili.

Vintage jsou jednoročníková portská vína, která se vyrábějí z těch nejkvalitnějších hroznů v nejlepších ročnících, lahvují se mezi 2 – 3. rokem po sběru a vyzrávají nejméně deset let v lahvi. Porto Vintage mohou být archivována velmi dlouhou dobu a lahve ze starobylých ročníků bývají často předmětem sběratelských vášní. Vína procházejí přísnou kontrolou a teprve dva roky po sběru je možné víno označit Vintage, a to pouze, pokud jeho vysoké kvality uzná specializovaný kontrolní orgán “Instituto dos Vinhos do Douro e Porto“, který má jediný na světě právo tuto deklaraci udělovat.

Kdo by měl chuť věnovat netradiční vánoční dárek, můžete si v našich prodejnách objednat ze sklepů v Portu vybraná Porto Vintage, jejichž ročníky se budou shodovat s rokem narození obdarovaného. Lahev jsme vám schopni dodat přibližně do 14 dní od objednávky, k dispozici můžeme vybírat z ročníků 1937-2011 a portských značek Cálem, Kopke, Burmester, Messias, Quinta do Noval.