Svatomartinská vína rodinného vinařství Sedlák z Velkých Bílovic můžete letos nakupovat  už od pátku 8. 11.

Těšit se můžete na:

MűlIer Thurgau

Suché bílé víno s aroma rozkrojené bělomasé broskvi, v chuti svěží s tóny tropických grepfruitů a pomeranče. Může mít mírný obsah oxidu uhličitého. Vyzkoušejte s pečeným bažantem (případně kuřátkem) na rozmarýnu.

Zweigeltrebe Rosé

Svatomartinské růžové víno intenzivní barvy, která je způsobena delším ležením moštu na slupkách. V nose ucítíte kompotované třešně, které se v chutí mění na tóny čerstvě natrhaných višní. Najdete v něm mírný obsah oxidu uhličitého. Velmi dobře se snoubí s pečenými krůtími prsíčky se slaninou ve švestkové omáčce,  nic nezkazí ani doprovod kvalitní uzeniny, parmazánu či lehkého salátu.

Modrý Portugal

Suché červené víno bohatého ovocného aroma, v chutí budí překvapivě dojem staršího vína s tóny po vyzrálém lesním ovoci jako jsou borůvky a lesní jahody. Může mít mírný obsah oxidu uhličitého.Tohle víno sluší tradiční Svatomartinské huse plněné jablky s červeným a bílým zelím a s bramborovým knedlíkem.

Svatomartinská vína prodáváme od 8. 11 v obou prodejnách, v Bělohorské jsou rozlévaná také na skleničku. K dispozici jsou do vyprodání zásob.