Když v roce 1993 našel Jihoafričan Johannes Steemkamp na své zahradě podivnou rostlinu, netušil, že jeho nález způsobí botanické pozdvižení. Z keříčku plného jemně pálivých plodů se totiž vyklubala dosud neznámá odrůda chilli papričky. Kromě její chuti bylo pikantní i místo nálezu. Její nejbližší příbuznou totiž byla na tisíce kilometrů daleko vzdálená paprika křídlatá, Capsicum Baccatum, z Jižní Ameriky. Ať byla jejich semena přenesena větrem, ptáky či člověkem, červené papričky velikosti cherry rajčátek jsou dnes uznané jako jediný jihoafrický kultivar odrůdy Capsicum Baccatum Piquanté a prodávají se pod registrovaným názvem PeppaDew. Chuť je charakteristická sladkým nástupem, přecházejícím postupně do jemně příjemné pikantnosti. Ta nepřekročí 1.177 SHU jednotek Scovilleho stupnice pálivosti. (Pro srovnání, ty nejpálivější chilli papričky dosahují hodnot až 9 000 000 SHU.) Použití piquanté papriček PeppaDew je velmi pestré. Hodí se do studených pokrmů, ke grilovanému masu, rybám a mořským plodům, do těstovin, salátů či jako základ pro plnění čerstvým sýrem nebo olivami.

Společnost Peppadew, která se pěstováním a zpracováváním papriček Piquanté zabývá a má registrovanou značku Peppadew, se nachází v provincii Limpopo v Jihoafrické republice. V produkci se zaměřuje nejen na zpracování různých druhů papriček a vývoj zajímavých receptur, ale aktivně pomáhá upevňovat ekonomickou situaci místním zemědělským komunitám. Veškeré jejich produkty jsou bez genetických modifikací, neobsahují umělá barviva, konzervanty ani lepek a splňují standardy Kosher a Halal. Jsou vhodné pro vegetariány i pro vegany.

Zajímavé recepty přímo od výrobce najdete zde.

V nabídce máme v současné době tyto produkty, papričky PeppaDew a Goldew prodáváme také vážené.

Omáčka z chilli papriček jemná sladko-pikantní 125ml

Mírně pálivá omáčka s širokou škálou použití dodá ochuceným jídlům na jemné pikantnosti.

 

Omáčka z chilli papriček pikantní 125ml

Pálivá omáčka s širokou škálou použití patří do výbavy všech milovníků asijské či mexické kuchyně.

Papričky Jalapenos pikantní krájené 400g

Pokud si rádi “rozpalujete” sendvič nebo salát chilli papričkou, je toto správná volba. Na plátky nakrájené jalapenos využijete při přípravě kanapek, jednohubek, pálivých mexických i asijských jídel.

Papričky Peppadew jemné pikantní cele 400g

Použití piquanté papriček PeppaDew je velmi pestré. Hodí se do studených pokrmů, ke grilovanému masu, rybám a mořským plodům, do těstovin, salátů či jako základ pro plnění čerstvým sýrem nebo olivami.

Papričky Peppadew jemně pikantní celé 3 kg

Použití piquanté papriček PeppaDew je velmi pestré. Hodí se do studených pokrmů, ke grilovanému masu, rybám a mořským plodům, do těstovin, salátů či jako základ pro plnění čerstvým sýrem nebo olivami. Prodáváme na váhu ve všech našich prodejnách

Papričky Peppadew plněné sýrem 250g

Červené Peppadew papričky plněné čerstvým smetanovým sýrem a nakládané v oleji. Sklenička, která by neměla v kuchyni chybět. Vhodné pro rychlou přípravu občerstvení, jako příloha k masu, sýrům a uzeninám.

Žluté papričky Goldew celé 3 kg

Žluté papričky Goldew Dew pochází stejně jako Peppadew z oblasti Jihoafrické republiky. Dužnina má jemně nasládlou chuť, dekorativní žlutou barvu a 0 SHU jednotek Scovilleho stupnice pálivosti.  Prodáváme na váhu ve všech našich prodejnách.