Když vám kamarádi řeknou, že bez vašich paštik by nebyl život, jak má být…a tak to rozjedete. A dobře uděláte. Paštiky z plemena prasete Mangalica od pana Sekery jdou totiž na dračku.

V malé výrobně v Lomnici nad Popelkou se používá jen maso z mangalic z ekologického chovu a pan Sekera tuvedle tradičních receptur experimentuje s kulinářskými vychytávkami, jako jsou lanýže či místní pivo. Potvrzujeme, že jsou to experimenty nadmíru úspěšné.

Co si můžete u nás koupit:

Paštika Mangalica se zvěřinou, 130 g
Hrubší paštika výraznější chuti ze směsi mangalice, srnčího a divočáka kořeněná jalovcem. Doporučujeme podávat s chlebem nebo bagetou a pro slavnostní chvíle ozdobit brusinkami.

Paštika Mangalica s lanýžem, 130 g
Jemná paštika z jater a bůčku Mangalice (ve stejném poměru) chucený lanýžem.
Vhodná ke slavnostním chvílím. Doporučujeme podávat s bílou bagetou a vínem.

Paštika Mangalica, 130 g
Hrubší paštika z bůčku, jater a plece Mangalice. Surovinu nejdříve uvaříme a pak se ručně krájí tak, abychom zkontrolovali, popřípadě odstranili části, které do paštik nedáváme ( křupky, chrupavky, kůži)

Trhané maso Stout, 300g
Trhané maso Stout je vyrobeno z kýty Mangalice, která se pomalu peče při nižší teplotě. Po upečení se natrhá ručně na vlákna a zalévá omáčkou s černým pivem Stout z lomnického pivovaru. Vynikající do zapékaného toustu, bagety nebo místo hamburgru do bulky.

O prasátku s kožichem plným kudrlinek
Mangalica k nám dorazila z Maďarska, kde patří mezi tamní původní plemena. Vypadá trochu jako ovečka, takže si ji s ostatními plemeny jen těžko spletete. Dříve byla velmi oblíbená pro vynikající špek a slaninu, přesto, stejně jako český přeštík, málem došla na úbytě, protože se příliš nehodilo do velkochovů. Dnes se její stavy v Maďarsku postupně zvyšují, u nás ji zatím najdete spíše v menších chovech několika nadšenců. Její maso se vyznačuje vysokým podílem tuku.